Koniec chaosu z fakturami w firmie! Wypróbuj ERP enova

Faktury to jeden z najpopularniejszych modułów ERP enova. Z nim uporządkujesz wystawiane dokumenty, łatwo zdefiniujesz ceny produktów i usług. Moduł wesprze Cię w tworzeniu i efektywnym korzystaniu z czytelnych raportów na temat Twojej firmy. Sprawdź, dlaczego nasi Klienci tak chętnie wybierają enovę na swój program do faktur.

ERP jako program do faktur

W polecanym przez nas ERP enova znajdziesz ponad 20 propozycji różnych modułów podstawowych. Wśród nich dostępne są m.in. ułatwienia dla przedstawicieli handlowych, kadr i płac, do prowadzenia księgi podatkowej, handlowej czy inwentarzowej. Z ERP przeprowadzisz też skuteczną windykację, usprawnisz przebieg pracy (moduł Workflow), a nawet poznasz aktualne wskaźniki biznesowe i raporty (moduł Business Intelligence). Inne podstawowe moduły w ERP enova to:
  • CRM – moduł organizujący pracę z klientami i pozwalający budować trwałe relacje z kontrahentami,
  • Handel – moduł do kompleksowej dokumentacji operacji handlowych,
  • Projekty – moduł do planowania i zarządzania realizacją danego projektu w firmie,
  • Faktury – moduł do prostego zarządzania fakturami, definiowania cen i korzystania z raportów.
 

Po co mi dobry ERP w firmie?

O dobrych, czyli w pełni kompleksowych i wielofunkcyjnych programach ERP, pisaliśmy m.in. w artykule Automatyzacja procesów. Gdzie człowiek (już) nie może – tam maszynę pośle. Nowoczesne ERP, takie jak np. enova, pozwalają na automatyzację powtarzalnych i często żmudnych procesów w firmie. Dzięki nim ułatwiasz sobie zadania administracyjne, zwiększasz dostęp do danych i usprawniasz ich analizę, a także poprawiasz kontakt z własną księgowością, bo wysyłka dokumentów to tylko jedno kliknięcie.

Główne funkcjonalności modułu Faktury w ERP enova

ERP enova łączy w sobie wszystkie najważniejsze opcje programu do faktur. Oczywiście może być rozszerzony o funkcje dodatkowe – prowadzenie magazynów, księgowości czy kadr. Najważniejszymi atutami są tu optymalizacja codziennych czynności i zgodność z aktualnymi przepisami. Omawiany moduł Faktury w ERP enova to kompleksowa obsługa firmy w zakresie wystawiania dokumentów sprzedaży. Jakie są kluczowe funkcjonalności modułu Faktury? Przede wszystkim to dwie opcje:
  • kartoteki klientów – moduł Faktury ERP enova pozwala przechowywać informacje o kontrahentach, bankach i urzędach. Karta Twojego klienta zawiera wszystkie dane teleadresowe, indywidualne warunki handlowe (formy i terminy płatności, ewentualny rabat czy limit kredytowy), listę rachunków bankowych i osób kontaktowych. W kartotekach znajdziesz też informacje o transakcjach z danym kontrahentem,
  • karty towarów i usług – dzięki modułowi Faktury możesz również stworzyć listę kodów kreskowych, alternatywnych jednostek miar, zamienników czy stron WWW z pełnymi opisami. To tutaj możesz wyświetlić informacje dotyczące transakcji związanych z danymi towarami czy usługami.
 

Raporty i definiowanie uprawnień w module Faktury

W ERP enova i module Faktury znajdziesz też opcję raportów. Dzięki niej stworzysz dokładne raporty sprzedaży według towarów i usług lub według kontrahentów. Mechanizmy filtrowania pozwolą Ci stworzyć własne zestawienia i widoki list ze zdefiniowanymi polami danych. Całość wyeksportujesz do Excela. Co więcej, moduł pozwoli definiować uprawnienia, czyli rozszerzać lub ograniczać je poszczególnym operatorom.

Moduł Faktury – dodatkowe zalety

Dzięki modułowi Faktury łatwo stworzysz też cenniki i dokumenty sprzedaży. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ funkcje pozwalają na zaawansowaną obsługę Twojej firmy:
  • cenniki – opcja pozwala na definiowanie różnych cen sprzedaży i ustalanie metody do ich wyliczania. Dzięki niej określisz indywidualną cenę danego produktu – także inną dla poszczególnych klientów lub nawet grup klientów,
  • dokumenty sprzedaży – dzięki modułowi Faktury możesz wystawić faktury, paragony, faktury do paragonów oraz wszelkie inne rodzaje faktur – korygujące, proforma, zaliczkowe. Program obsługuje różne waluty, pozwala także na blokadę możliwości zatwierdzenia dokumentu, gdy Twój klient przekroczył limit kredytowy,
  • umowy i faktury cykliczne – program pozwala zarejestrować umowy na ciągłe świadczenie usług lub dostaw, które możesz rozliczać fakturami cyklicznie.

Dlaczego Klienci polecają enovę?

ERP enova to oprogramowanie, z którego korzystamy od wielu lat i chętnie polecamy go naszym Klientom, m.in. jako dobry program do faktur. Przykład? Tekst RegiTech i enova. Moduł Kadry Płace już u naszego Klienta. Sprawdzisz w nim, dlaczego warto postawić na inny popularny moduł enova – Kadry Płace. W RegiTech pomaga on sprawnie rozliczać wynagrodzenie. Zastanawiasz się nad implementacją ERP w firmie? Przeczytaj Księgowość plus ERP enova? To synergia i korzyści. W tekście przedstawiamy atuty programu enova na podstawie trzech wybranych biznesów z różnych branż – od budownictwa, przez przemysł, aż do e-commerce. Sprawdź i zainspiruj się do zmian u siebie!