Przygotuj się na zmiany JPK_VAT 2020 z systemem enova

Przygotuj się na zmiany JPK_VAT 2020 z systemem enova

Październikowe zmiany w JPK_VAT w 2020 roku są już pewne. Jeśli zastanawiasz się, co możesz zrobić, aby sobie z nimi lepiej poradzić – podpowiadamy. W tekście znajdziesz informacje, jak zwiększyć bezpieczeństwo swojej firmy dzięki rozbudowanym produktom enova, takim jak moduł Faktury i Handel.

Nowości w JPK_VAT – co należy wiedzieć?

Z dniem 1 października 2020 roku zaczną obowiązywać przepisy związane ze zmianami w JPK_VAT. Wtedy to Jednolity Plik Kontrolny obejmie zarówno część deklaracyjną, jak i ewidencyjną. Co to znaczy? Że za okresy od 1 października 2020 r. nie będzie możliwości składania deklaracji VAT-7 i VAT-7K inaczej, niż przez jeden JPK_VAT. Co zmieni się od października? Przede wszystkim, podatnik musi określać w JPK jakie produkty sprzedaje. Wyszczególni je poprzez kody z katalogu GTU. Dodatkowo należy też podać oznaczenie rodzajów transakcji (np. MPP). W założeniu Choć JPK_VAT w 2020 roku ma pomóc podatnikom i skrócić czas składania deklaracji – warto mieć jednak na uwadze, że to dość skomplikowany system.

Program enova a JPK_VAT w 2020 roku

Co zrobić, aby ułatwić sobie przejście przez zmiany? Wybrać program do obsługi księgowej, taki jak np. system enova. Ten krok odciąży Cię z konieczności ciągłego monitorowania nowości i sprawi, że będziesz mógł skupić się na biznesie. System enova to program, który:
  • gwarantuje zgodność ze zmianami w prawie dotyczącymi COVID-19,
  • jest uaktualniany przez ekspertów, monitorujących sytuację gospodarczą,
  • ma zaimplementowane wszystkie zmiany w przepisach.

Dobry program do faktur JPK musi nadążać za zmianami

Od października jako czynny podatnik VAT musisz przygotować i wysłać plik JPK_VAT w wersji elektronicznej za okresy miesięczne. Nowy JPK_V7 obowiązuje w dwóch wariantach: JPK_VAT7M – dla podatników rozliczających się miesięcznie i JPK_VAT7K – dla podatników, którzy rozliczają się kwartalnie. Pamiętaj, aby Twój program do faktur miał taką funkcję!

Program enova: JPK_VAT w 2020 roku oraz moduł Faktury i Handel

Uaktualniona wersja enova to nie tylko zmiany JPK_VAT w 2020 r. To także dwa przydatne moduły, które usprawnią pracę w Twojej firmie:
  1. Moduł Faktury – jeden z najpopularniejszych modułów ERP enova. Dzięki niemu uporządkujesz wystawiane dokumenty oraz łatwo zdefiniujesz ceny produktów i usług. Moduł wesprze Cię w tworzeniu i efektywnym korzystaniu z czytelnych raportów na temat Twojej firmy. O tym rozwiązaniu przeczytasz w naszym tekście Koniec chaosu z fakturami w firmie! Wypróbuj ERP enova.
  2. Moduł Handel – wszystkie operacje handlowe i ich dokumentacja w jednym miejscu? To możliwe z modułem Handel od ERP enova. Dzięki niemu łatwo posegregujesz dokumenty sprzedaży, zakupu, ofertowania, ewidencji zamówień i obsługi magazynu. Skontrolujesz też stan należności i zobowiązań. Przeczytaj tekst Jak OPANOWAĆ dokumenty sprzedaży w firmie i dowiedz się, dlaczego nasi Klienci tak chętnie wybierają enovę.

ERP enova, czyli dlaczego warto wprowadzić firmę na nowy poziom?

Wybór programu do faktur i JPK to inwestycja na lata. ERP enova to oprogramowanie, z którego sami korzystamy i chętnie polecamy oba moduły (Faktury i Handel) naszym Klientom. Jeśli zastanawiasz się nad implementacją ERP w firmie, koniecznie zajrzyj do artykułu Księgowość plus ERP enova? To synergia i korzyści. Przedstawiamy tam atuty systemu na przykładzie wybranych branż – od budownictwa, przez przemysł, aż do e-commerce. Zobacz, jak działa enova i zainspiruj się do zmian w swoim biznesie! Cennik enova w Starlit
ModułPakietCena
Faktury enova365 moduł Faktury Srebrne dla Klienta biura rachunkowego na serwerach Starlit (dostęp przez przeglądarkę) 28 zł/m-c
enova365 moduł Faktury Złote dla Klienta biura rachunkowego na serwerach Starlit (dostęp przez przeglądarkę) 62zł/m-c
Handel enova365 moduł Handel Srebrny dla Klienta biura rachunkowego na serwerach Starlit (dostęp przez przeglądarkę) 112 zł/m-c
enova365 moduł Handel Złoty dla Klienta biura rachunkowego na serwerach Starlit (dostęp przez przeglądarkę) 188 zł/m-c
Inne Instalacja enova365 na serwerze Starlit (opłata jednorazowa) 180 zł
Szkolenie z enova365 180 zł/h
Wdrożenie 80 zł/h
Bieżące wsparcie techniczne 180 zł/h
Nowy JPK_VAT w 2020 roku to poważne zmiany dla przedsiębiorców i ich działów księgowych. Dlaczego warto szukać wsparcia we wdrożeniu nowych przepisów? Ponieważ programy, takie jak enova, odciążają ze żmudnych przygotowań do implementacji nowości w firmie.
W związku ze zmianami, jakie zachodzą, wprowadzenie modułu Faktury lub Handel do biznesu umożliwi zwiększenie bezpieczeństwa firmy. Zaktualizowany ERP pomoże odnaleźć się w raportowaniu nowych informacji.
Skontaktuj się z nami, jeśli chcesz usprawnić procesy w swojej firmie!