Nowoczesny i przyjazny w obsłudze program do księgowości? Polecamy ERP enova. Dowiedz się więcej o zaletach systemu ERP i sprawdź, w czym może pomóc Twojej firmie. W tekście przedstawiamy, jak krok po kroku wdrożyć ERP enova.
ERP w pigułce
System ERP to skrót od angielskiego Enterprise Resource Planning – Planowania Zasobów Przedsiębiorstwa. Oprogramowanie tego typu składa się z połączonych ze sobą aplikacji, które sprawnie integrują procesy zachodzące w danej firmie. Do głównych plusów rozwiązań ERP należą:
- tworzenie jednego interaktywnego i połączonego środowiska,
- ułatwianie zarządzania procesami w danym przedsiębiorstwie,
- wspieranie firmy nie tylko w zakresie finansów, księgowości, środków trwałych, ale także w marketingu, sprzedaży czy zakupach.
Pamiętaj! O ERP enova możesz przeczytać więcej w zakładce „Księgowość” na naszej stronie! Poznasz tam kilka najważniejszych zalet systemu, a także dowiesz się, dlaczego proponujemy takie rozwiązanie naszym Klientom.
Krok 1. Wsparcie w zakresie wdrożenia
Zmiana całego systemu księgowego może w pierwszej chwili wydawać się trudna, ale nie wtedy, gdy masz merytoryczne wsparcie. W tym modelu działa ERP enova. To proste i intuicyjne narzędzie dystrybuowane jest w oparciu o sieć partnerską. Kontaktując się z jednym z autoryzowanych partnerów możesz uzyskać pomoc w zakresie wprowadzenia systemu w Twojej firmie.
Pamiętaj! Szukasz wsparcia w zakresie ERP enova? Skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci poznać ten zintegrowany system i z sukcesem wprowadzić go do Twojej firmy.
Krok 2. Analiza Twoich potrzeb
Jeśli znalazłeś już partnera, który pomoże Ci wdrożyć system, czas sprawdzić, na jakich rozwiązaniach będzie Ci zależało najbardziej. System ERP enova działa modułowo – w praktyce oznacza to, że wśród wielu funkcji, które są do wyboru, decydujesz się tylko na te, których faktycznie potrzebujesz. Pozwala to dostosować program do Twoich indywidualnych preferencji.
Przedstawiamy kilka przykładowych wdrożeń wraz z praktycznymi zastosowaniami w konkretnych firmach:
- JPK i eDeklaracje – moduł związany z nowymi przepisami dotyczącymi VAT, przydatny dla każdego płatnika tego podatku,
- Workflow – moduł pozwalający organizować i automatyzować pracę np. poprzez listę zadań; rozwiązanie pomocne, gdy delegujesz pracownikom wiele pomniejszych obowiązków,
- Kartoteki pracowników – moduł tworzący i archiwizujący umowy, aneksy czy zaświadczenia; przydatny szczególnie w firmach, w których zatrudnia się kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt osób.
Krok 3. Analiza Twojego biznesu
W tym kroku należy dobrze rozpoznać i odwzorować w systemie ERP procesy, które zachodzą w Twojej firmie. I choć inaczej działa sklep internetowy, a inaczej, chociażby, średniej wielkości firma produkcyjna, to enova może z powodzeniem znaleźć się w obu z nich. Jak? Pomaga w tym analiza informatyczna i biznesowa. Dzięki określeniu modeli biznesowych i struktury Twojej organizacji będzie można zaprojektować rozwiązania „szyte na miarę”.
Pamiętaj! Analiza pozwoli Ci zapoznać się z procesem wdrożenia ERP enova jeszcze przed wprowadzeniem go fizycznie do Twojej firmy. Dowiesz się też, na konkretnych przykładach, jak system usprawni Twoje codzienne obowiązki.
Krok 4. Wdrożenie ERP enova
Dokładna analiza i wybór parametrów ERP enova, które potrzebne są Twojej firmie, pozwalają przejść do kolejnego kroku – wdrożenia oprogramowania. Ze względu na wspominaną wcześniej modułowość systemu, każde kolejne wdrożenie jest procesem unikalnym. Co to oznacza dla Twojej firmy? Pewność, że nowy system będzie praktycznie w 100% odzwierciedlał procedury zachodzące w ramach działania przedsiębiorstwa.
Przez proces przeprowadzi Cię autoryzowany partner ERP enova. Będzie on działał zgodnie z ustalonym harmonogramem, przez co nie zakłóci codziennej pracy Twojej firmy.
Krok 5. Szkolenie pracowników i wsparcie po wdrożeniu
Ten podpunkt rozwoju Twojego systemu księgowego jest bardzo istotny, ponieważ firma to ludzie. Mogą mieć pytania, początkowe trudności, a nawet wątpliwości związane z przejściem na „nowy” system. Dlaczego? Być może wcześniej w firmie nie korzystaliście z ERP lub długo pracowaliście na innym systemie.
W tym momencie ważnym jest, aby:
- przeszkolić zespół – po instalacji systemu autoryzowany partner może pomóc Twoim pracownikom wdrożyć i poznać ERP enova,
- otrzymać wsparcie powdrożeniowe – autoryzowany partner enova, z którym współpracujesz, może świadczyć usługi serwisu i uaktualniania systemu także po procesie wdrożenia.
Pamiętaj! ERP enova jest aktualizowany na bieżąco i zgodnie ze zmieniającymi się przepisami polskiego prawa. W ramach ważnej gwarancji dostęp do aktualizacji otrzymasz bezpłatnie.
Krok 6. Rozbudowanie systemu
ERP enova sprawdza się w Twojej firmie? Masz nowych klientów? Potrzebujesz rozszerzyć swój system? W każdej chwili masz możliwość rozwoju swojej instalacji o dodatkowe moduły i zaktualizowania jej w związku z np. zmianami prawnymi.
Skontaktuj się z nami, jeśli potrzebujesz kompleksowego wsparcia w zakresie ERP enova.