5 NAJDZIWNIEJSZYCH (ale przydatnych!) funkcji ERP enova

5 NAJDZIWNIEJSZYCH (ale przydatnych!) funkcji ERP enova

Inwestujesz w firmę? Stawiasz na optymalizację i automatyzację procesów? Sprawdź, czym zaskoczy Cię enova. Ten program ERP nie tylko wesprze Twoją księgowość czy kadry, ale pomoże Ci w wielu nieoczywistych obszarach. Sprawdź, do czego jeszcze przyda się w Twojej firmie enova.

Funkcja 1. Wypożyczenia i rezerwacje własnego sprzętu z enova

Jeśli w Twojej firmie w użyciu jest duża liczba sprzętów, maszyn lub narzędzi – dzięki ERP enova możesz łatwo zapanować nad tymi zasobami. W jaki sposób? Katalogując je, a także wprowadzając możliwość rezerwacji danego wyposażenia. Co ciekawe, każda rezerwacja jest w pełnej korelacji z Kalendarzem. Oznacza to, że wszyscy mający dostęp do rozszerzenia Kalendarz będą wiedzieć, czy dany sprzęt jest wolny, czy może akurat w użyciu. Taka e-lista urządzeń z pewnością poprawi przepływ informacji w firmie.

Omawiana funkcja enova: Zasoby. Moduł: CRM
Jeżeli szukasz partnera, który pomoże Ci wprowadzić w Twojej firmie rozwiązania oparte na nowoczesnym ERP, napisz do nas. Od wielu lat korzystamy z systemu enova i, co więcej, polecamy go z dużym powodzeniem naszym Klientom!

Funkcja 2. ERP enova i ostrzeżenia o limicie kredytowym... klientów

To tajemniczo brzmiące rozszerzenie dotyczy limitów kredytowych Twoich klientów. Oczywiście nie tych, które przyznaje im bank, ale tych, które posiadają w Twojej firmie. Co to znaczy? ERP enova blokuje możliwość zatwierdzenia dokumentu lub wyświetla ostrzeżenie w momencie, gdy Twój kontrahent przekroczy ustalony dla niego limit kredytowy. Co więcej, w programie możesz ustawić dowolne, indywidualne kwoty dla poszczególnych klientów – w zależności od długości współpracy czy możliwości danego kontrahenta.

Omawiana funkcja enova: Kartoteki kontrahentów. Moduł: Handel

Funkcja 3. Wyznaczanie tras z enova przy pomocy Google Maps

Program enova ma standardowo za zadanie wspierać księgowość lub kadry. W jakim celu pojawia się w nim zatem rozwiązanie dotyczące Google Maps? Odpowiedź jest prosta. To część jednego z przydatnych modułów – Przedstawiciel Handlowy. Praca w terenie, ciągłe przemieszczanie się, a do tego ograniczony dostęp do komputera – stąd w rozszerzeniu Przedstawiciel Handlowy funkcje, takie jak integracja z kalendarzem Google lub wyznaczanie tras przy pomocy Google Maps. Dzięki nim praca na notebookach i smartfonach staje się w trasie o wiele łatwiejsza.

Omawiana funkcja enova: Wyznaczanie tras z Google Maps. Moduł: Przedstawiciel Handlowy

Funkcja 4. ERP enova i analiza, ile osób potrzeba na konkretne stanowiska

Program enova to analityczny kombajn. Moduł ZZL (Zarządzanie Zasobami Ludzkimi) nie tylko ułatwi Ci zarządzanie pracownikami, pozwoli usprawnić proces ich ocen kwartalnych, półrocznych i rocznych, pomoże ewidencjonować kursy i szkolenia, a także planować i przeprowadzać rekrutację. Wesprze Cię również w analizie zapotrzebowania pracowników na określone stanowiska pracy. Dzięki takiemu ułatwieniu zarządzanie personelem i planowanie przyszłych rekrutacji staną się o wiele prostsze i niemal automatyczne.

Omawiana funkcja enova: Zarządzanie Zasobami Ludzkimi. Moduł: Kadry Płace
ERP enova to dobre narzędzie do poprawy współpracy z Twoim personelem. Dzięki wielu opcjom, takim jak chociażby Pulpit Pracownika czy automatyczny sms o przelewie wynagrodzenia – Twój pracownik zyskuje jasne, rzetelne i aktualne informacje na temat swojej pracy.

Funkcja 5. Wiele ścieżek windykacyjnych z enova

ERP enova bardzo sprawnie wspiera też windykację w danej firmie. I nie to nie tylko w kwestii podstawowej (informacje o zbliżających się terminach płatności, przypomnienia o zaległych należnościach, smsy do klientów), ale także w formie rozszerzonej. Na czym to polega? Przede wszystkim na jednoczesnym prowadzeniu wielu ścieżek windykacyjnych, czyli tzw. spraw windykacyjnych, które składają się z określonych etapów. To rozwiązanie idealne, jeżeli w Twojej firmie pojawiają się problemy z wpłatami należności ze strony klientów oraz masz różnorodne procesy windykacji.

Omawiana funkcja enova: Tworzenie ścieżek windykacyjnych. Moduł: Windykacja

Chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat programu enova? Zapraszamy do lektury tekstu 5 ciekawych funkcji oprogramowania księgowego ERP enova. Skontaktuj się z nami, jeżeli poszukujesz rozwiązań, które usprawnią pracę w Twojej firmie i pozwolą łatwo zautomatyzować pewne powtarzalne procesy.