Skontaktuj się z nami
Księgowość, zakładanie spółek z o.o.
Nowe przepisy ustawy o kredycie konsumenckim – już od marca 2016! |
9889
post-template-default,single,single-post,postid-9889,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,side_menu_slide_with_content,width_370,vss_responsive_adv,vss_width_768,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-13.6,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

Nowe przepisy ustawy o kredycie konsumenckim – już od marca 2016!

Osoby udzielające pożyczek konsumentom (osobom prywatnym nie prowadzącym działalności gospodarczej) muszą spieszyć się z restrukturyzacją prowadzonej działalności gospodarczej. Od marca 2016 roku przestają obowiązywać przepisy przejściowe znowelizowanej w ubiegłym roku ustawy o kredycie konsumenckim. Dotyczy to wszystkich tych, którzy prowadzili działalność w formie jednoosobowej działalności gospodarczej lub spółek osobowych.

Kto będzie mógł udzielać pożyczek konsumenckich?

Zgodnie z zapisami ustawy o kredycie konsumenckim – od marca pożyczek konsumentom mogą udzielać wyłącznie spółki kapitałowe (spółka z ograniczoną odpowiedzialnością lub spółka akcyjna),  które posiadają w całości opłacony kapitał zakładowy na poziomie minimum 200 tys. PLN. Zmiana formy prawnej może się wiązać nie tylko ze zmianą księgowości uproszczonej na pełną księgowość (do której zobligowane są spółki kapitałowe), ale też z podwójnym opodatkowaniem dochodów.

Nasze biuro rachunkowe pomoże Ci w przekształceniu firmy

Stworzymy dla Twojej firmy optymalny model działalności i pomożemy przy jego wdrożeniu. Dzięki odpowiednim zabezpieczeniom nie zapłacisz podwójnego podatku dochodowego na efektywnym poziomie 35% dochodu.

Dzięki naszym ekspertom będziesz mógł bezpiecznie, spokojnie i bezstresowo przebrnąć przez nadchodzący „czas zmian”.

Zadzwoń: 733 066 344

Starlit
info@starlit.pl

Wspieramy rozwój Twojej firmy. Posiadamy wiedzę i doświadczenie zapewniające najwyższą jakość obsługi Naszym Klientom oraz charakteryzujemy się indywidualnym podejściem do Twoich potrzeb.

Brak komentarzy

Skomentuj

Loading...
NEWSLETTER