Budowlanka? Przemysł? E-commerce? ERP enova wspiera księgowość i zarządzanie w wielu firmach. Od tych największych, aż po wszelkiego rodzaju jednoosobowe działalności gospodarcze. Zobacz, jak wygląda to na konkretnych przykładach.
O systemach ERP pisaliśmy już kilkakrotnie. Informacje o tym przydatnym dla przedsiębiorców narzędziu znajdziesz m.in. w naszym tekście 5 ciekawych funkcji oprogramowania księgowego ERP enova. Dziś skupimy się natomiast na wdrożeniu i zastosowaniu enovy w trzech konkretnych branżach. Przykłady pokażą, na jaką synergię pozwala użycie tego ERP oraz jakie daje to korzyści.
Artykuł powstał na podstawie danych z oficjalnej strony enova oraz informacji pochodzących z case study partnerów wdrożeniowych ERP. Jeśli jesteś zainteresowany wprowadzeniem systemu w Twojej firmie – zapraszamy do kontaktu!
enova365 dla budownictwa
Czy wdrożenie ERP w firmie, której pracownicy na co dzień częściej są w terenie niż biurze ma w ogóle sens? Oczywiście. Przykład? Jeden z podmiotów branży budowlanej (generalny wykonawca obiektów przemysłowych i rolniczych), który zdecydował się oprzeć na ERP enova obsługę wewnętrznych procesów zarządzania. Wszystko dzięki specjalnemu modułowi, który stworzony został dla firm budowlanych i zarządców nieruchomości. ERP pomaga tu w najważniejszych obszarach działalności, jak np.:
- zarządzanie poszczególnymi projektami,
- logistyka zaopatrzenia budów i autoryzacja zaopatrzeń,
- płynny obieg dokumentów,
- kontakt z podwykonawcami.
ERP enova w firmie budowlanej uprościła budżetowanie projektów, automatycznie podzieliła koszty i przychody na konkretne budżety, a także poprawiła analizę biznesu i ułatwiła podjęcie najważniejszych decyzji dotyczących przedsiębiorstwa.
Przemysł wsparty przez ERP enova
Kolejnym przykładem udanego wdrożenia i zastosowania ERP enova jest firma z branży produkcyjnej. Problemem była tu duża liczba dostawców i, co za tym idzie, pozycji ujętych w magazynie. Co więcej, cenniki partnerów były spisane w plikach Excel, a wyliczanie cen opierało się na wielu zmiennych. Jak pomogła enova? Przede wszystkim:
- program sprawnie zaimportował wszystkie pliki Excel,
- algorytmy pozwoliły łatwiej obliczać ceny,
- skonfigurowano zarządzanie magazynami (m.in. konsygnacyjnymi),
- skontrolowano plany sprzedażowe handlowców.
Wprowadzenie ERP enova w firmie produkcyjnej uporządkowało procesy dotyczące dostaw, zarządzania magazynami oraz szacowania cen. Pozwoliło to znacznie poprawić pracę m.in. działu handlowego.
E-commerce a enova
ERP enova sprawdza się również w firmach opierających swoje działania na sprzedaży internetowej. Przykładem jest wdrożenie systemu u jednego z czołowych polskich producentów galanterii skórzanej, który rozwijał segment e-commerce i potrzebował scentralizowanego systemu zarządzania sprzedażą. Dzięki enovie:
- dokonano integracji z systemami wysyłkowymi firm kurierskich,
- wprowadzono zarządzanie bazą towarów i cen,
- scentralizowano zarządzanie zamówieniami,
- opracowano narzędzie do obsługi logistycznej transakcji.
ERP enova w kanale e-commerce pomogła zautomatyzować procesy handlowe. Uporządkowanie i stworzenie centralnego zarządzania zamówieniami pozwoliło uruchomić dobrze działający sklep internetowy.
Synergia i korzyści z ERP enova
– Duże firmy przemysłowe, przedsiębiorstwa budowlane, mniejsze działalności gospodarcze, a nawet sektor publiczny. ERP enova, jako wsparcie księgowości, ale i samego biznesu, sprawdza się w praktycznie każdym środowisku. Warto pamiętać, że program składa się z szeregu modułów, które możemy w każdej chwili dowolnie konfigurować – zgodnie z potrzebami naszej firmy – podkreśla Joanna Olczyk, Prezes Zarządu Starlit.
Czy w swojej firmie również potrzebujesz dobrego ERP? Jeśli tak, zapraszamy do kontaktu.